ДО КІБЕРПОЛІЦІЇ НАБЕРУТЬ 400 СПІВРОБІТНИКІВ — АРСЕН АВАКОВ (ВІДЕО, ІНФОРГАФІКА)

Про це глава МВС повідомив під час презентації новоствореного Департаменту кіберполіції, що відбулася сьогодні, 15 жовтня, у Міністерстві внутрішніх справ України.

За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, у кіберсередовищі з’явилися злочинність та нові схеми вчинення злочинів.

«Коли ми говоримо про реформу МВС, про нову поліцію, ми говоримо про нові проекти і не лише їх назви, але й новий зміст.  Саме тому ми сьогодні презентуємо проект кіберполіції, яка виконує, в першу чергу, сервісні та захисні функції», – зазначив глава МВС.

Арсен Аваков повідомив, що в новоствореному підрозділі кількість працівників буде збільшена вдвічі.

«Ми набираємо 400 співробітників, з яких 187 інспекторів кіберполіції, 230-250 людей, які проходитимуть прямий конкурс, та 39 — спеціальні агенти інформаційних технологій», — наголосив міністр внутрішніх справ України.

Водночас він зазначив, що спеціальні агенти інформаційних технологій матимуть заробітну платню у розмірі 25-30 тисяч гривень, решта працівників кіберполіції отримуватиме від 6 тисяч гривень. Що ж стосується міліціонерів, які працювали до сьогодні, то вони вже пройшли початковий відбір і попереду їх чекає атестація.

За словами начальника Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС України Сергія Демедюка, діяльність підрозділу кіберполіції буде направлена на протидію кіберзлочинам та забезпечення кібербезпеки.

Сергій Демедюк зазначив, що основними відмінностями новоствореного підрозділу стане захист інтересів пересічного українця в мережі Інтернет та швидка он-лайн допомога користувачам. Крім того, кіберполіцейський в режимі реального часу буде допомагати потерпілим, правоохоронним органам інших держав і внутрішнім відомчим органам української правоохоронної системи, використовуючи канали  міжнародного контактного пункту, який діє на базі МВС та здійснювати блокування, виявлення й перешкоджання діям зловмисників, які знаходяться за територією України.

Слайд1

Слайд2

Слайд3

Слайд4

Слайд5

Слайд6

Слайд7

Слайд8

Слайд9

Слайд10

Слайд11

Слайд12

Слайд13

Слайд14

Слайд15

Слайд16

Слайд17

 

Нагадаємо, сьогодні, 15 жовтня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк та міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков оголосили набір кандидатів у новостворений підрозділ — Департамент кіберполіції.

 

Прес-служба МВС України